24.03.2017 na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie z okazji Europejskiego Dnia Logopedy odbyła się III Konferencja Logopedyczna.

Podczas konferencji odbyły się liczne warsztaty, w tym zajęcia z mgr Sebastianem Niżnikiem poświęcone m.in. wykorzystaniu stymulacji metodą Vojty na poprawę jakości ssania.

„Wspomaganie fizjoterapeutyczne do prawidłowego i efektywnego ssania noworodka urodzonego drogą cięciacesarskiego, które poprowadził terapeuta metody Vojty.”

Przedstawiony został wpływ I fazy odruchowego obrotu metody Vojty na jakość ssania, aktywność kompleksu ustno-twarzowego, ruchy mięśni mimicznych, żuchwy i języka.
Uczestnicy usłyszeli, w jaki sposób stymulacja metodą Vojty aktywuje pacjentów zarówno pod względem fizjologicznym (koordynując pracę układów pokarmowego, oddechowego, nerwowego, hormonalnego) oraz motorycznym.

 

Szczególna uwaga została zwrócona na fakt, iż podczas stymulacji ssania należy oddziaływać u pacjenta na globalne wzorce ruchowe, nie tylko w obrębie jamy ustnej i twarzy. Z całą pewnością pozwala na to I faza odruchowego obrotu.
Warsztaty prowadzone przez certyfikowanego terapeutę Sebastiana Niżnika cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników.

Dziękujemy za godne reprezentowanie nas na Konferencji.

Zespół
www.vojta.com.pl